+48 71 725 31 05

Czujniki Parametrów Środowiskowych

Czujniki Parametrów Środowiskowych - Raritan Dominion PX

Czujniki Raritan Dominion PX można podłączyć bezpośrednio do dedykowanych portów inteligentnych listew zasilających iPDU, przełączników źródeł zasilania oraz inteligentnych kontrolerów EMX, eliminując tym samym konieczność posiadania osobnego, dedykowanego urządzenia.

Dane dotyczące warunków środowiskowych są nieustannie przesyłane do oprogramowania klasy DCIM – Raritan Power IQ. Prosty i intuicyjny interfejs, oparty o przeglądarkę internetową, umożliwia osobom zarządzającym Data Center wgląd w dane środowiskowe w czasie rzeczywistym oraz tworzenie raportów na temat trendów panujących w danym przedziale czasowym.

Podstawowe zalety stosowania czujników środowiskowych:

 • Wydłużenie czasu nieprzerwanej pracy systemów, poprzez monitorowanie szaf RACK pod kątem potencjalnych „punktów zapalnych”,
 • Mniejsza eksploatacja systemów chłodzenia, dzięki kontrolowanemu zwiększeniu temperatury panującej w serwerowni,

 • Wysoki poziom bezpieczeństwa dostępu do szaf RACK, poprzez zastosowanie czujników detekcji otwarcia/zamknięcia drzwi,

 • Zwiększenie dostępności Data Center, poprzez stały monitoring informacji i alarmów związanych z parametrami środowiskowymi,

 • Możliwość podejmowania strategicznych decyzji związanych z projektowaniem systemów chłodzenia i systemów ograniczających wymianę powietrza,
 • Możliwość zarówno lokalnego, jak i zdalnego monitorowania parametrów pracy środowiska, poprzez zadanie wartości krytycznych i związanych z nimi komunikatów alarmowych.
 • CECHY

  Kontrola Wilgotności

  Utrzymanie prawidłowej wilgotności w serwerowni jest istotne z dwóch powodów – zbyt niska wilgotność może spowodować pojawienie się wyładowań elektrostatycznych, a zbyt wysoka może wywołać problemy z kondensacją.

  Utrzymywanie Optymalnej Temperatury

  Informacje na temat temperatury w serwerowni, mogą zostać z powodzeniem wykorzystane do optymalizacji pracy układu chłodzenia. Pozwoli to na świadome i bezpieczne dla urządzeń IT podniesienie temperatury otoczenia, co bezpośrednio przełoży się na oszczędności związane ze zużyciem energii elektrycznej.

  Wykrywanie Wycieków Wody

  Sprawdź, czy nie dochodzi do wycieku wody z zewnętrznych źródeł czy rur w szafach RACK chłodzonych wodą. Czujnik potrafi również wykrywać wycieki mieszanin glikolowych o stężeniu do 50%.

  Utrzymywanie optymalnego ciśnienia

  Wykryj różnice ciśnień, które mogą doprowadzić do wycieków w miejscach styku ciepłych/zimnych korytarzy lub po prostu odłącz zbędny przepływ powietrza, by oszczędzać energię.

  Zabezpieczanie Szaf RACK

  Czujniki typu Contact Closure mogą zainicjować zdarzenie takie jak np. zrobienie zdjęcia osobie otwierającej drzwi szafy

  Monitorowanie i Regulowanie Przepływu Powietrza

  Monitoruj natężenie przepływu zimnego oraz ciepłego powietrza, co zapewni optymalne działanie układów chłodzących

  SPRAWDŹ JAKIE OFERUJEMY

  RODZAJE CZUJNIKÓW

  DPX-T1

  Jednofunkcyjny czujnik temperatury z przewodem o długości 3m oraz złączem RJ-12. Czujnik podłącza się bezpośrednio do portu „Sensor” listew PDU, kontrolerów EMX oraz przełączników źródeł zasilania.

  DPX-T1H1

  Jednofunkcyjny czujnik temperatury i wilgotności z przewodem o długości 3m oraz złączem RJ-12. Dane dostarczane w czasie rzeczywistym na temat temperatury i wilgotności ułatwiają utrzymanie środowiska serwerowni pod pełną kontrolą.

  DPX-T2H2

  Dwufunkcyjne czujniki temperatury i wilgotności z przewodem o długości 3m od złącza RJ-12 do pierwszego czujnika oraz kolejnym 3m przewodem od pierwszego do drugiego czujnika. Za pomocą tego czujnika można w prosty sposób oddzielić strefy zimnych i ciepłych korytarzy.

  DPX-T3H1

  Trzy czujniki temperatury ze środkowym czujnikiem zawierającym również czujnik wilgotności. Czujnik ten został zaprojektowany do łatwego monitorowania temperatury na dole szafy, w jej środkowej części oraz u góry, zgodnie z zaleceniami ASHRAE.

  DPX-CC2-TR

  Podwójny czujnik typu Contact Closure (zamknięcia styków) najczęściej stosowany jest w połączeniu z czujnikami firm trzecich (NC – Normally Closed lub NO – Normally Open), takimi jak czujniki detekcji otwarcia/zamknięcia drzwi, otwarcia/zamknięcia zamka, wykrycia obecności dymu itd.

  DPX-T1DP1

  Czujnik różnicy ciśnień z przewodem o długości 3m oraz złączem RJ-12. Przeznaczony jest do monitorowania wartości dwóch ciśnień, takich jak ciśnienie po każdej stronie kurtyny termicznej oddzielającej strefy zimnych i ciepłych korytarzy lub nad i pod podłogą techniczną

  DPX-WSF-KIT

  Przypodłogowy czujnik wody oraz czujnik typu Contact Closure to zestaw do wykrywania wycieków wody lub mieszanki wodno-glikolowej. Ostrzega o pojawieniu się wody w krytycznych punktach pod podłogą techniczną.

  DPX-WSC-35-KIT

  3,5 metrowa linka (czujnik wycieku) oraz czujnik typu Contact Closure to zestaw do wykrywania wycieków wody lub mieszanki wodno-glikolowej. Ostrzeżenie o pojawieniu się wycieku zostanie wygenerowane w przypadku styku linki z cieczą w dowolnym jej punkcie (na całej długości linki). Linkę można zawinąć dookoła szafy RACK.

  DPX-WSC-70-KIT

  7 metrowa linka (czujnik wycieku) oraz czujnik typu Contact Closure to zestaw do wykrywania wycieków wody lub mieszanki wodno-glikolowej. Ostrzeżenie o pojawieniu się wycieku zostanie wygenerowane w przypadku styku linki z cieczą w dowolnym jej punkcie (na całej długości linki). Dłuższy wymiar linki pozwala na zawinięcie jej dookoła urządzeń chłodzących CRAC.

  DPX-AF1

  Pojedynczy czujnik przepływu powietrza z przewodem o długości 3m i złączem RJ-12. Czujnik został zaprojektowany do monitorowania  przepływów powietrza takich jak powietrze chłodzące wydmuchiwane przez płytę perforowaną.

  DPX-ENVHUB4

  Koncentrator USB wyposażony jest w 4 dodatkowe porty RJ-12. Jego głównym zadaniem jest zwiększenie ilości dostępnych portów do podłączenia dodatkowych czujników środowiskowych. W zestawie znajduje się również przewód RJ-12/RJ-12 służący do podłączenia koncentratora do jednego z urządzeń Raritan – listwy iPDU, kontrolera EMX czy Transfer Switch`a (PX3-TS).

  MASZ PYTANIA? CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?

  NAPISZ DO NAS!