+48 71 725 31 05

Monitoring Środowiska

Inteligentny kontroler czujników

Inteligentny kontroler czujników stanowi centralny punkt dostępowy dla wszystkich czujników środowiskowych rozmieszczonych w serwerowni. W połączeniu z oprogramowaniem klasy DCIM – Power IQ czy dcTRACK – tworzy centralny system monitoringu i zarządzania nie tylko środowiskiem, ale zapewnia również system śledzenia zasobów.

Kontroler EMX wyposażony jest w osiem portów do podłączenia czujników, osiem dodatkowych portów do podłączenia systemu śledzenia zasobów AMS/AMT oraz osiem portów RS-485. Zastosowanie powyższego rozwiązania pozwala na:

 • Zminimalizowanie ilości godzin potrzebnych na wyśledzenie aktywów/zasobów IT,

 • Poprawę ciągłości pracy systemów IT poprzez stały monitoring szaf RACK pod kątem występowania punktów „hot spots”,

 • Bezpieczne podniesienie temperatury w serwerowni, dzięki czemu można obniżyć koszty chłodzenia obiektu,

 • Zwiększenie bezpieczeństwa dostępu do szaf RACK poprzez monitoring wizyjny za pomocą kamer USB oraz czujników otwarcia drzwi,

 • Odpowiednio wcześnie uzyskane dane o zbyt wysokich parametrach środowiskowych pozwalają na zwiększenie dostępności serwerowni,
 • Podejmowanie strategicznych decyzji odnośnie projektów przyjaznych środowisku i ich modyfikacji.
 • CECHY

  Obsługa kamer USB

  Zdalnie przeglądaj obrazy i filmy zrobione w czasie rzeczywistym i utrzymuj bezpieczeństwo szaf za pomocą kamer USB i czujników otwarcia drzwi.

  Czujniki Optymalizujące Parametry Środowiska

  Jedno urządzenie EMX jest w stanie obsłużyć nawet do 128 czujników środowiskowych.

  Współpraca z oprogramowaniem DCIM

  Współpraca z oprogramowaniem klasy DCIM – Power IQ – pomoże w skonsolidowaniu danych z wielu kontrolerów EMX, jak i listew zasilających PDU, ułatwiając tym samym zarządzanie serwerownią.

  Sieć Przewodowa lub Bezprzewodowa

  Dostęp po sieci Ethernet lub Wi-Fi, dzięki czemu można wykorzystać istniejącą już infrastrukturę sieci przewodowej lub uniknąć kosztów związanych z układaniem nowych kabli.

  CECHY DODATKOWE

  Wydajny i Inteligentny Kontroler

  Wbudowany moduł łączności jest w stanie współpracować z czujnikami środowiskowymi, portami szeregowymi, portem USB, siecią przewodową lub bezprzewodową oraz systemem śledzenia zasobów AMS/AMT.

  System Śledzenia Zasobów AMS/AMT

  System inteligentnej kontroli zasobów AMS/AMT pozwala na fizyczną lokalizację położenia danego urządzenia w szafie RACK. Składa się z plastikowych kart-etykiet (Asset Management Tag) oraz ich czytników (Asset Management Sensor).

  Dostęp poprzez Przeglądarkę

  Zdalny monitoring w czasie rzeczywistym danych ze wszystkich czujników, urządzeń z systemu AMS/AMT oraz status wszystkich urządzeń znajdujących się w szafie RACK.

  Zaawansowane Powiadomienia

  Użytkownicy mogą definiować własne wartości krytyczne, zarówno parametrów zasilania, jak i parametrów środowiskowych. Przekroczenie zadanych wartości skutkuje wygenerowaniem alarmu i wysłaniem powiadomienia za pomocą protokołu SNMP, poczty e-mail czy syslog.

  Wbudowany Wyświetlacz LCD

  Ekran LCD, wyposażony w pojemnościowe przyciski ułatwiające lokalną obsługę przy szafie RACK, zapewnia widoczność wszystkich danych pochodzących z czujników.

  2 Modele do Wyboru

  EMX2-111, kontroler małego formatu obsługujący do 16 czujników oraz 1 szafę RACK lub kontroler EMX2-888 obsługujący maksymalnie 128 czujników i 8 szaf RACK.

  Wybierz produkt

  DOPASOWANY DO TWOICH POTRZEB

  MASZ PYTANIA? CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?

  NAPISZ DO NAS!